Розмір орендної плати за землю з 01.01.2011 не може бути меншим, ніж визначений ПК

5 лютого 2015 28
Із набранням чинності Податкового кодексу України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати

Із набранням чинності Податкового кодексу України (ПК) річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 ПК та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

На цьому акцентувала увагу ДФС, доводячи до відома відповідну правову позицію ВСУ, викладену в постанові від 02.12.2014 № 21-274а14.

Зокрема, на думку ВСУ та виходячи із принципу пріоритетності норм ПК над нормами інших актів у разі їх суперечності (п. 5.2 ПК), до моменту внесення до договору оренди відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, аніж установлений підпунктом 288.5.1 ПК.

При цьому ДФС відзначила, що відповідно до статті 244² Кодексу адміністративного судочинства України рішення ВСУ, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування касаційними судами одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень та для всіх судів України. Тобто суди зобов’язані привести свою судову практику у відповідність до рішення ВСУ.

Тож і платникам податків пропонується здійснити нарахування та сплату орендної плати у визначеному ПК розмірі (у т. ч. шляхом подання уточнюючих розрахунків).


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль