Робоча ситуація дня: Залік зустрічних вимог між підприємством та засновником

5 лютого 2015 34
Підприємство заборгувало засновнику кошти, надані як поворотна фінансова допомога, а засновник заборгував підприємству кошти за товар. Чи можливо в такому випадку застосувати укладання угоди про зарахування однорідних зустрічних вимог?

Підприємство заборгувало засновнику кошти, надані як поворотна фінансова допомога, а засновник заборгував підприємству кошти за товар. Чи можливо в такому випадку застосувати укладання угоди про зарахування однорідних зустрічних вимог?

Підприємство та його засновник мають право зарахувати зустрічні однорідні вимоги, але при цьому слід дотримуватися певних норм законодавства.

Відповідно до частини 3 статті 203 Господарського кодексу України (ГК) господарське зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічної однорідної вимоги, строк якої настав або строк якої не зазначений чи визначений моментом витребування. При цьому для зарахування достатньо заяви однієї сторони (хоча на практиці сторони частіше складають двосторонній документ, яким оформлюється припинення господарських зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог).

Чи можливе зарахування однорідних зустрічних вимог у зазначеному випадку — читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль