Головбух

За нерухомість і транспорт сплачуємо по-новому за старими формами звітності

10 лютого 2015
26
Середній бал: 0 із 5

Введені в дію зміни порядку оподаткування нерухомості та запровадження нового транспортного податку з 2015 року

Законом України від 28.12.2014 № 71-VІІІ (далі — Закон № 71) введені в дію зміни до Податкового кодексу України (ПК), що стосуються, зокрема, зміни порядку оподаткування нерухомості та запровадження нового транспортного податку з 2015 року. Із цього приводу Асоціація платників податків коментує деякі реформи. 

Податок на нерухомість

Станом на 1 січня 2015 року юридичні особи повинні самостійно обчислити суму податку з житлової та нежитлової нерухомості. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. За новоствореними (нововведеними) об’єктами житлової та/або нежитлової нерухомості декларація подається протягом 30 календарних днів із дня виникнення такого права власності. Податок за них сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

До 20 лютого цього ж року юридичні особи зобов’язані подати декларації до податкового органу за місцезнаходженням нерухомості з розбивкою в річній сумі рівними частками поквартально за формою, встановленою у порядку, передбаченому ПК.

Проте нова форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка б передбачала можливість декларування не лише житлової, а й нежитлової нерухомості, відсутня.

Із метою забезпечення виконання Закону № 71 до затвердження форми податкової звітності з податку на нерухомість юридичним особам ДФС України пропонує до 20 лютого 2015 року задекларувати житлову та нежитлову нерухомість використовуючи «стару» форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджену наказом Мінфіну від 01.07.2014 № 735.

При цьому для заповнення таких форм звітності надані нові рекомендації:

  • у разі наявності у платника податку об’єктів нежитлової нерухомості в колонці 2 «Тип об’єкта житлової нерухомості» зазначається значення 3 — «Інше»;
  • при цьому в колонці 3 «Загальна площа об’єкта житлової нерухомості» необхідно вказувати загальну площу об’єкта нежитлової нерухомості.

Транспортний податок

Із 1 січня 2015 року введено транспортний податок на легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль.

ПК зазначає, що юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня 2015 року. Декларацію вони зобов’язані подати до 20 лютого податковому органу за місцем реєстрації автомобіля, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

У разі придбання протягом року автомобіля, що підпадає під об’єкт оподаткування, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий автомобіль. Податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

До затвердження форми податкової звітності платникам транспортного податку — юридичним особам ДФС України пропонує до 20 лютого 2015 року задекларувати авто, використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом МДЗ від 05.12.2013 № 767.

Заповнювати цю форму слід із дотриманням таких рекомендацій:

  • назва «Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів» замінюється на «Розрахунок транспортного податку»;
  • у колонці 5 «Дата першої реєстрації транспортного засобу в Україні» зазначається «Рік випуску транспортного засобу»;
  • у колонці 8 «Сума збору» зазначається «Ставка транспортного податку».

Оскільки річна сума податку знайде своє відображення у колонці 8, то колонки 9–11 доведеться розбити на І–ІV квартали, щоб зазначити розбивку річної суми рівними частками поквартально, як це передбачено ПК.

Розрахунок транспортного податку потрібно подати до податкового органу в друкованому вигляді особисто або надіслати рекомендованим листом, разом зі супровідним листом у довільній формі з поясненням мотивів подання «старого» розрахунку.

При розрахунку суми податку зверніть увагу на те, що така умова, як термін використання автомобіля до 5 років, говорить про дату випуску транспортного засобу, а не про дату його першої реєстрації, як роз’яснювалось раніше.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини