Ставки оподаткування для столичної нерухомості визначені

19 лютого 2015 35
Асоціація платників податків України прокоментувала зміни щодо пільг і ставок податків на нерухомість, передбачені Податковим кодексом України

Асоціація платників податків України прокоментувала зміни щодо пільг і ставок податків на нерухомість, передбачені Податковим кодексом України (ПК).

Зміни щодо пільг, передбачені ПК

На 2015 рік оподаткування нерухомості кардинально змінено: базу оподаткування поширено на нежитлову нерухомість і одночасно вдвічі знижено розмір неоподатковуваної житлової площі для фізичних осіб.

Неоподатковуваний розмір площі квартир зменшився зі 120 кв. м до 60 кв. м, щодо житлових будинків — із 250 кв. м до 120 кв. м, і, відповідно, у разі володіння різними типами нерухомості — із 370 кв. м до 180 кв. м на одного власника.

Пільги надаються в межах зазначених вище квадратних метрів і незалежно від кількості квартир чи будинків, які перебувають у власності людини.

Проте норми ПК зазначають, що місцеві ради можуть збільшувати зазначені вище граничні межі, тобто, встановлювати для житлової нерухомості додаткові пільги з податку виходячи з майнового стану та рівня доходів людини. Пільги з податку для нежитлової нерухомості — залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Відомості щодо встановлених пільг органи місцевого самоврядування передають до відповідного податкового органу за місцезнаходженням об’єктів нерухомості для врахування їх при обчислені розміру податку.

Зміни щодо ставок, передбачені ПК

За 2015 рік максимальна ставка за 1 кв. м понаднормової (пільгової) площі на житлову нерухомість становить 24,36 грн., а на нежитлову нерухомість — 12,18 грн.

Водночас їх розмір встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування та типу нерухомості.

Пільги, встановлені для столиці

Київська міська рада ухвалила Рішення про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві від 28.01.2015 № 58/923, а Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з визначеними пільгами та ставками для столиці, оприлюднено пізніше, напередодні подання податкової звітності.

Так на 2015 рік у Києві додатково не підвищено зазначений вище граничний розмір пільги для житлової нерухомості, який передбачений ПК: 60 кв. м / 120 кв. м / 180 кв. м.

Додаткові пільги, встановлені для столиці

Місцеві чиновники встановили додаткову пільгу для фізичних осіб, які мають троє та більше дітей та проживають в одній квартирі, а саме — 20 кв. м на третю та кожну наступну дитину віком до 18 років.

Із 2015 року додатково не оподатковуватиметься вся площа однієї квартири/житлового будинку, що належить на праві власності учаснику антитерористичної операції та членам сім’ї загиблих учасників антитерористичної операції, сім’ї героїв Небесної сотні. Також звільняється від оподаткування податком на нерухомість площа однієї квартири, що належить інваліду на праві власності.

Таке зменшення надається один раз на рік. Однак ці пільги з податку з житлової нерухомості, що сплачується на території Києва, не надаються на нерухомість, що здається в оренду, лізинг, позичку чи використовуються у підприємницькій діяльності.

Ставки податку на столичну нерухомість

На 2015 рік Київська міська рада встановила ставки податку для житлової та нежитлової нерухомості, незалежно від місць її розташування в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м — 12,18 грн.

Як виняток Київська міська рада виокремлює лише такі об’єкти житлової нерухомості, як будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів, будинки дитини та сирітські будинки, будинки нічного перебування, центри реінтеграції та соціальної адаптації, хоспіси, будинки для біженців, будівлі для культової та релігійної діяльності, притулки для бездомних, які оподатковує за ставкою 0,01% — 0,12 грн.

За зниженою ставкою 0,01% оподатковуються й такі об’єкти нежитлової нерухомості, як гаражі, музеї та бібліотеки, будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, будівлі лікарень, материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки, центри функціональної реабілітації, зали (споруди) спортивні, історичні пам’ятки, будівлі для культової та релігійної діяльності, будівлі (споруди) комунальні.

Власники нерухомості в центрі міста та на окраїні столиці наразі знаходяться в рівних умовах, їх нерухомість оподатковуються за однаковою ставкою — по 12,18 грн. за 1 кв. м.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль