Завершено консультації про введення 5-10% додаткового збору на імпорт

25 лютого 2015 20
Уряд повідомив про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями щодо запровадження нашою державою додаткового імпортного збору як тимчасового заходу щодо стабілізації платіжного балансу України

Уряд повідомив про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями щодо запровадження нашою державою додаткового імпортного збору як тимчасового заходу щодо стабілізації платіжного балансу України.

Нагадаємо, що тимчасове введення додаткового імпортного збору встановлене Законом України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» від 28.12.2014 № 73-VIII. І набрання чинності цим законом пов’язане саме з моментом опублікування рішення КМУ щодо завершення відповідних консультацій.

Отже, додатковий імпортний збір вводиться тимчасово, строком на 12 місяців, як особливий вид мита у розумінні Митного кодексу України (МК).

Справляння імпортного збору передбачається з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:

  • 10% — для товарів, що класифікуються у 1–24 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
  • 5% — для товарів, що класифікуються у 25–97 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
  • 10% — для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 МК (товари, які ввозяться/пересилаються громадянами на митну територію України).

Водночас додатковий імпортний збір не справлятиметься при ввезенні життєво необхідних товарів, серед яких:

  • природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти (бензин, дизпаливо);
  • банкноти та банківські метали;
  • окремі медичні вироби;
  • гуманітарна допомога, товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі.

Базою оподаткування додатковим імпортним збором є митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України, визначена відповідно до положень МК.

Розпорядження набере чинності з дня його опублікування.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль