Робоча ситуація дня: Оподаткування позик від офшорних нерезидентів

27 лютого 2015 42
Суб’єкт господарювання отримав у 2012 році позику від нерезидента, який має офшорний статус. Чи потрібно було позичальнику включати суму отриманої позики у податковий дохід та як діяти після 01.01.2015 з огляду на зміни до податкового законодавства?

Суб’єкт господарювання отримав у 2012 році позику від нерезидента, який має офшорний статус. Чи потрібно було позичальнику включати суму отриманої позики у податковий дохід та як діяти після 01.01.2015 з огляду на зміни до податкового законодавства?

Як випливає із відповіді (чинна до 01.01.2015) від 19.11.2012 в Єдиній базі податкових знань (ЄБПЗ), позика, отримана від нерезидента, який має офшорний статус, не є позикою в розумінні норм Податкового кодексу України (ПК) і тому має включатися до податкового доходу позичальника. До того ж повернення такої позики позикодавцю-нерезиденту не потрібно включати до податкових витрат.

Такий підхід аргументує підпункт 14.1.267 ПК, згідно з яким позика — це грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов’язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики.

Детальніше про оподаткування позики від нерезидента з офшорним статусом читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль