Переселенцям із Донбасу і Криму спростили оформлення спадщини

3 березня 2015 16
Унесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування

Унесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування, зокрема, громадянами, які проживають на тимчасово окупованій Російською Федерацією території АР Крим та міста Севастополя, в зоні АТО або переселилися із зазначених територій.

Відповідно до змін місцем відкриття спадщини визнаватимуть місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів. Але тільки у разі, якщо:

  • останнім місцем проживання спадкодавця  є тимчасово окупована або неконтрольована українською владою територія;
  • місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна, знаходиться на відповідних територіях.

Така спадкова справа обов’язково вноситься до Спадкового реєстру, що є електронною базою даних із даними про всі заведені спадкові справи на території України. Це дає змогу будь-якому нотаріусу, незалежно від розміщення державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звернутися до реєстру та перевірити наявність заведеної спадкової справи.

Закон набере чинності з 04.03.2015.

Довідково: на сьогодні місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо воно невідоме — місцезнаходження майна (його основної частини).


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль