Черговий випад законодавця: «Дамо бій корупціонерам»

4 березня 2015 30
Унесено зміни до деяких законів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Нацагентства з питань запобігання корупції

Унесено зміни до деяких законів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України (далі — Бюро) та Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, щодо відповідальності за вчинення корупційних правопорушень  та злочинів.

Так, уточнено, що адмінстягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також за порушення законодавства про здійснення держзакупівлі товарів, робіт і послуг може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Крім цього, вводиться адмінвідповідальність за ненадання інформації Бюро на запит його посадових осіб, надання завідомо недостовірної чи неповної інформації, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб щодо того, що про них збирається така інформація, або невиконання інших законних вимог посадових осіб: штраф від 250 до 400 нмдг (від 4250 до 6800 грн.).

Для правильної кваліфікації такого корупційного злочину, як підкуп працівника підприємства, уточнено визначення особи, яка працює на користь підприємства. Такою слід розуміти особу, яка виконує роботу або надає послугу відповідно до договору з таким підприємством.

Низку змін зазнає і структура Бюро. Приміром, до його складу введуть детективів, які здійснюватимуть досудове розслідування злочинів, учинених, зокрема, керівником суб’єкта великого підприємництва з часткою державної або комунальної власності у статутному капіталі більше 50%.

Також у невідкладних випадках для збереження речових доказів на майно або кошти може бути накладений попередній арешт терміном до 72 годин. А Кримінальний процесуальний кодекс України доповнено новою негласною слідчою дією — моніторингом банківських рахунків.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль