Звітність платників акцизного податку — реалізаторів пального

4 лютого 2016 125
Для платників акцизного податку, що здійснюють роздрібну торгівлю пальним, змінився порядок нарахування та, відповідно, декларування акцизного податку

Для платників акцизного податку, що здійснюють роздрібну торгівлю пальним, змінився порядок нарахування та, відповідно, декларування акцизного податку. З урахуванням того, що зміни набрали чинності з 01.01.2016, а базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю, за новими правилами доведеться звітувати починаючи з січня 2016 року.

Відтак, не пізніше 22.02.2016 реалізатори пального мають подати декларацію з акцизного податку та відобразити в ній податкові зобов’язання, розраховані за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) пального.

Оскільки відповідні зміни до декларації знаходяться в стадії затвердження, платник має право разом з діючою формою декларації подати доповнення, складені за довільною формою, та відобразити розрахунок податкових зобов’язань шляхом описання обчислення суми податкових зобов’язань.

Водночас, із метою однакового підходу до обчислення податкового зобов’язання з роздрібного продажу пального (до запровадження нових форм звітності), податківці запропонували використати формулу розрахунку за кожним видом товару, яка враховує:

  • об’єм реалізованого (відпущеного) пального у літрах;
  • ставку акцизного податку (0,042 євро за літр);
  • офіційний курс НБУ гривні до іноземної валюти (євро), що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції). Цей курс залишається незмінним протягом звітного кварталу.

Крім того, податківці надали приклад заповнення додатків до декларації акцизного податку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль