Податковий компроміс у запитаннях і відповідях

5 березня 2015 20
Днями в ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся черговий сеанс гарячої лінії на тему «Податковий компроміс»

Днями в ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся черговий сеанс гарячої лінії на тему «Податковий компроміс» із начальником юридичного відділу Олександром Макаревичем. Пропонуємо деякі із запитань, які надійшли від платників податків.

Чи може платник податків скористатись правом на податковий компроміс при виявленні контролюючим органом заниження податкового зобов’язання під час перевірки?

Відповідно до пункту 7 підрозділу 92  розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), процедура податкового компромісу щодо розміру та строків сплати заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, встановлена цим підрозділом, поширюється також на випадки, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки.

У таких випадках платник податків має право подати до контролюючого органу, який призначив документальну перевірку або склав акт за результатами такої перевірки, відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань до податкових декларацій за звітні податкові періоди в порядку, визначеному пунктом 1 підрозділу 92 розділу ХХ ПК.

Чи можуть відмовити в застосуванні податкового компромісу? 

При отриманні контролюючим органом за основним місцем податкового обліку платника податків заяви про компроміс із ППР цей орган розглядає таку заяву, а також необхідні матеріали на предмет їх відповідності умовам податкового компромісу, передбаченим ПК.

Досягнення податкового компромісу здійснюється за заявою про компроміс із ППР лише у разі відповідності заяви та податкового зобов’язання, щодо якого її подано, умовам податкового компромісу, передбаченим ПК, та сплати платником податків такого податкового зобов’язання у сумі, визначеній пунктом 2 підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» ПК.

У разі встановлення  фактів  щодо невідповідності заяви про компроміс із ППР та податкового зобов’язання, щодо якого її подано, умовам податкового компромісу, передбаченим ПК, контролюючим органом приймається рішення щодо непогодження застосування процедури податкового компромісу, яке надсилається платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або особисто вручається платнику податків (його законному представнику чи уповноваженому представнику) під розписку.

Своєчасно не проведено в обліку в січні 2014 року залік взаємних вимог за договорами, який передбачає коригування податкового кредиту, а точніше нарахування умовного продажу по заборгованості за одним із договорів, що заліковувався. Чи підпадає така операція під податковий компроміс?

Відповідно до пункту 11 підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» ПК, податковий компроміс розповсюджується винятково на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування). Якщо операції за договорами призвели до заниження податкових зобов’язань у зв’язку з завищенням податкового кредиту, то на них поширюється дія податкового компромісу за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПК.

Податковий компроміс поширюється лише на податковий кредит, чи можна уточнити ще й у бік зменшення зобов’язання? Чи поширюється податковий компроміс на суму боргу?

Податковий компроміс розповсюджується винятково на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).

Також процедура податкового компромісу поширюється на неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура адміністративного, судового оскарження та на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені відповідно до норм ПК.

Якщо у нас рахується переплата з ПДВ, чи можна цю суму використати для погашення донарахованої 5% суми по процедурі податкового компромісу, чи цю суму потрібно перераховувати до бюджету, незважаючи на переплату?

Відповідно до пункту 2 підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» ПК, для досягнення податкового компромісу платник податків повинен сплатити суму заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість в розмірі 5% такої суми. При цьому 95% суми заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується. Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов’язань

Отже, навіть при наявності переплати для досягнення податкового компромісу підприємству необхідно перерахувати до бюджету кошти в сумі 5% донарахованої суми.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль