Коли для реалізації заставного майна не потрібна згода контролюючого органу

16 березня 2015 18
ВАСУ відхилив висновки судів попередніх інстанцій про порушення підприємством пункту 92.2 Податкового кодексу України

ВАСУ відхилив висновки судів попередніх інстанцій про порушення підприємством пункту 92.2 Податкового кодексу України (ПК). Так само — і доводи про те, що підприємство всупереч зазначеній нормі не замінило реалізоване заставне майно іншим майном такої ж або більшої вартості за згодою контролюючого органу. Тобто здійснило операції з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу.

Однак підприємство кошти, отримані від реалізації майна (борошна), яке перебувало у податковій заставі, повністю направило на виплату зарплати, що підтверджується платіжними дорученнями. Тому накладення контролюючим органом штрафів за це — безпідставне.

Так, згідно з пунктом 92.2 ПК, у разі якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати зарплати, ЄСВ та/або погашення податкового боргу.

Крім того, стверджуючи, що додані до справи платіжні доручення не є доказом спрямування коштів, виручених від реалізації спірного майна, попередні суди не вказали з посиланням на відповідні норми права причини їх відхилення та не зазначили, якими саме доказами мають підтверджуватися такі обставини.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль