Статус учасника бойових дій: гарантії та порядок отримання

17 березня 2015 23
Не передбачено надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь в АТО у складі добровольчих формувань

Чинним Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою КМУ від 20.08.2014 № 413, не передбачено надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь в АТО у складі добровольчих формувань територіальної оборони, що були створені державними чи громадськими організаціями, або самоорганізувалися.

Статус учасника бойових дій не є державною нагородою або почесним званням та призначений винятково для надання окремій категорії громадян за особливі заслуги відповідних пільг, переваг та соціальних гарантій.

Наявність у особи такого статусу розширює її правоздатність у частині надання їй можливості особисто користуватися додатковими майновими (безоплатне забезпечення ліками, санаторно-курортним лікуванням, знижки за користування житлом тощо) та немайновими правами (використання чергової щорічної відпустки у зручний час, переважне право на залишення на роботі при скороченні тощо).

Водночас, відповідно до частини четвертої статті 25 Цивільного кодексу України, правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті, у зв’язку з чим особа з об’єктивних причин не може реалізувати свої додаткові права, передбачені їй як учаснику бойових дій.

Тож померла особа з об’єктивних причин не може отримати посвідчення учасника бойових дій та скористатися наданими їй додатковими пільгами.

Та окрім статусу учасника бойових дій, існує статус члена сім’ї загиблого. Пільги та компенсації, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для членів сім’ї загиблого відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою КМУ від 12.05.1994 № 302, надаються на підставі Посвідчення члена сім’ї загиблого, яке видають органи соціального захисту населення за місцем реєстрації таких членів сім’ї.

Вирішення питання щодо поширення чинності цього закону на членів сім’ї загиблих бійців добровольчих батальйонів (загонів) під час участі в антитерористичній операції ще потребує законодавчого врегулювання. Із цією метою був розроблений і надісланий для опрацювання органам виконавчої влади законопроект. Також у Верховній Раді України зареєстровані аналогічні законопроекти, які б дозволили надати статус учасника бойових дій особам, які брали участь в АТО у складі добровольчих формувань територіальної оборони, та надати у разі їх загибелі відповідні пільги членам їх сімей.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль