Право на отримання бюджетного відшкодування при реконструкції основних засобів

18 березня 2015 30
Суд, усупереч аргументам контролюючого органу, визнав право підприємства на отримання бюджетного відшкодування

Суд, усупереч аргументам контролюючого органу, визнав право підприємства на отримання бюджетного відшкодування. Хоча й обсяги оподатковуваних операцій підприємства за останні 12 календарних місяців були менші, ніж заявлена сума такого відшкодування.

Адже згідно з нормами податкового законодавства відповідні платники податку мають право на таке відшкодування, якщо за даними їх обліку податковий кредит нарахований унаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів (основних засобів, у т. ч. інших НМА та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи). І це право не пов’язане з моментом надходження основних засобів на баланс підприємства та відображенням їх на рахунку 10 «Основні засоби».

У цій справі підприємство сформувало податковий кредит у зв’язку з придбанням обладнання та проведенням будівельно-монтажних робіт із реконструкції об’єкта нерухомості. На момент звернення до суду цей об’єкт в експлуатацію не був уведений та обліковувався на рахунку 15 «Капітальні інвестиції».

Тому якщо понесені підприємством витрати на будівництво, реконструкцію, модернізацію (інші поліпшення, що збільшують первісну/переоцінену вартість), виготовлення, придбання об’єктів НМА (у т. ч. НМА, призначених для заміни діючих, і устаткування для монтажу) відображені на рахунку 15 «Капітальні інвестиції», це підприємство може отримати бюджетне відшкодування.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль