Заповнюємо таблицю 1 додатка Д2 декларації з ПДВ

23 березня 2015 28
Згідно з новими правилами, графи 2–5 додатка 2 (Д2) до декларації не можуть бути одночасно заповнені в одному рядку

Подання податкової декларації з ПДВ за звітні періоди лютий 2015 року та наступні звітні періоди здійснюється за формою і в порядку, затвердженими наказом Мінфіну від 23.09.2014 957.

Так, згідно з новими правилами, графи 2–5 додатка 2 (Д2) до декларації не можуть бути одночасно заповнені в одному рядку.

При цьому спочатку в графі 1 зазначаються звітний період, у якому виникло значення графи 2 (наприклад, «01.2015»),  нижче — у хронологічному порядку (з більш нової дати до більш давньої) звітні періоди, у яких виникли значення графи 3, потім — графи 4, в останню чергу — графи 5.

До граф 2 (рядок 20.2 січневої декларації) та 3 (рядок 24 січневої декларації) потрапляють показники, за винятком тієї частини, яку платник ПДВ спрямував (за бажанням) до рядка 20.1 декларації за лютий.

У графах 4 (непогашене відшкодування на покриття майбутніх зобов’язань) та 5 (неотримане бюджетне відшкодування) показуються залишки станом на 01.02.2015.

До дати подання такої декларації варто звернутися до контролюючого органу, в якому платник стоїть на обліку, для звірки залишків від’ємного значення станом на 01.02.2015 у розрізі податкових періодів їх виникнення.

Пунктом 33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) визначено, що за вибором платника податку, залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) у звітних періодах до 1 лютого 2015 року:

  • або збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний період, у якому було здійснено таке збільшення (пп. «а» п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПК);
  • або підлягають поверненню платнику (пп. «б» п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль