Ринок переробки та утилізації використаної тари й упаковки демонополізовано

25 березня 2015 28
Уряд скасував низку своїх постанов, які регулюють питання поводження з тарою і пакувальними матеріалами та відпрацьованими мастилами

Уряд скасував низку своїх постанов, які регулюють питання поводження з тарою і пакувальними матеріалами та відпрацьованими мастилами, серед яких:

  • «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини» від 26.07.2001 № 915;
  • «Деякі питання державної компанії «Укрекокомресурси» від 25.07.2002 № 1069.

Так для зниження корупції та адміністративного навантаження на бізнес уряд ліквідував монопольне становище державної компанії «Укрекокомресурси» на ринку обігу відходів.

Нагадаємо, що сьогодні винятково ДП «Укрекокомресурси» здійснює функції щодо збирання, заготівлі та утилізації відходів, у тому числі використаної тари і пакувальних матеріалів вітчизняного та імпортного виробництва, як вторсировини. Суб’єктів господарювання зобов’язано укладати договори про утилізацію відходів лише з цією компанією та оплачувати її послуги.

Питання про скасування монопольного становища цієї компанії та незадовільне виконання нею своїх обов’язків з утилізації неодноразово піднімалося бізнесом. І до нього нарешті дослухалися чиновники.

Постанова набере чинності з дня опублікування.

Довідково: за інформацією ДРС, уже розроблено альтернативну модель поводження з тарою і пакувальними матеріалами та законопроект «Про упаковку та відходи упаковки». Зокрема, планується розширити відповідальність виробника товарів в упаковці, який уперше реалізує їх на ринку України.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль