Практичні моменти застосування податкового компромісу: роз’яснення від комітету ВРУ

25 березня 2015 20
Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики роз’яснив деякі нюанси застосування податкового компромісу

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики роз’яснив деякі нюанси застосування податкового компромісу.

Зокрема, податковий компроміс застосовують до податкових зобов’язань, визначених платником податків самостійно, або неузгоджених сум податкових зобов’язань, визначених в податкових повідомленнях-рішеннях (ППР), за якими не закінчена процедура оскарження (адміністративного та/або судового). Щоб скористатися податковим компромісом за таким неузгодженим зобов’язанням, достатньо подати заяву про намір досягнути компроміс та сплатити 5% від визначеної в ній суми.

Якщо ж судове рішення, яке винесено на користь контролюючих органів, набрало законної сили, то такий компроміс не застосовують.

При добровільному визначенні податкових зобов’язань для досягнення податкового компромісу  (до прийняття контролюючим органом ППР) подають такі документи:

  • уточнюючий розрахунок;
  • перелік (опис) господарських операцій, а у разі використання діючої форми уточнюючого розрахунку ― пояснення мотивів його подання.

Коли податкові зобов’язання визначили податківці, то потрібно подати лише заяву про намір досягнення податкового компромісу.

Форми вказаних вище документів законом не встановлені, а подання інших документів не передбачено.

Також контролери вправі проводити документальні позапланові перевірки під час досягнення процедури податкового компромісу лише в межах податкових періодів, за які подано уточнюючі розрахунки.

Крім цього, застосуванню податкового компромісу не перешкоджає наявність розпочатого кримінального провадження за відповідним порушенням. Однак платник податків звільняється від відповідальності за вчинення умисного ухилення від сплати податків у частині несплати податкових зобов’язань, які визначені за період не більше 1095 днів. Якщо правопорушення вчинені давніше цього строку (але до 10 років), то посадових осіб притягатимуть до кримінальної відповідальності в загальному порядку.

Насамкінець народні обранці нагадали, що податковий компроміс не застосовують, якщо платник податків розпочинає процедуру оскарження ППР, прийнятого контролюючим органом за результатами документальної позапланової перевірки під час процедури податкового компромісу. Однак ця норма стосується лише оскарження таких ППР та не забороняє платникам податків оскаржувати в судовому порядку будь-які інші неправомірні дії контролюючого органу, пов’язані із застосування податкового компромісу.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль