Ліцензіат, який безпосередньо не займається добуванням газу і нафти, не сплачує рентну плату

26 березня 2015 22
Верховний Суд України відмовив у задоволенні заяви контролюючого органу про перегляд та скасування ухвали ВАСУ

Верховний Суд України відмовив у задоволенні заяви контролюючого органу про перегляд та скасування ухвали ВАСУ. Зокрема, з підстави неоднакового застосування останнім одних і тих самих норм права у правовідносинах щодо визначення та сплати податкових зобов’язань із рентної плати за видобуті нафту та природний газ.

В оскаржуваній ухвалі ВАСУ, залишаючи без змін рішення судів попередніх інстанцій, дійшов висновку, що платниками рентних платежів за нафту, природний газ та газовий конденсат є суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють видобуток нафти, природного газу чи газового конденсату в межах території України та зареєстровані платниками податку. Зокрема, у межах договорів про спільну діяльність із геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки надр.

А тому підприємство — учасник договорів про спільну діяльність попри те, що є власником ліцензій (спеціальних дозволів) на користування надрами, не було зобов’язане сплачувати рентну плату. Адже в межах зазначених договорів воно безпосередньо не займалося добуванням вуглеводневої сировини.

У зв’язку з цим висновки контролюючого органу про заниження підприємством податкових зобов’язань зі сплати рентних платежів визнано безпідставними, а спірні податкові повідомлення-рішення протиправними.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль