Електронні свідоцтва на нерухоме майно поряд із паперовими отримають статус офіційних документів

31 березня 2015 11
Уряд вирішив спростити порядок надання адмінпослуг у сфері держреєстрації нерухомості

Уряд вирішив спростити порядок надання адмінпослуг у сфері держреєстрації нерухомості, надавши юридичну силу електронним документам, отриманим за результатами відповідних реєстраційних дій.

Тож однакову юридичну силу матимуть отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Реєстр прав):

  • рішення держреєстратора;
  • витяг з Реєстру прав;
  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Про бажання отримати реєстраційні документи в електронній формі заявнику достатньо буде зазначити у відповідній заяві. Причому якщо заявник виявить бажання отримати свідоцтво про право власності винятково в електронному вигляді, паперове свідоцтво не видаватимуть.

За бажанням заявника також передбачена видача реєстраційних документів (паперових або електронних) безпосередньо в органах реєстрації чи шляхом пересилання на поштову адресу/на адресу електронної пошти.

Повноваження ж із прийому і видачі документів при веденні Реєстру прав, окрім держреєстраторів, делеговано посадовим особам органів місцевого самоврядування, адміністраторам центрів надання адміністративних послуг і нотаріусам.

Постанова набере чинність із 01.04.2015, але не раніше набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)».


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль