Робоча ситуація дня: Податковий кредит з ПДВ. Уточнююча чи поточна декларація

31 березня 2015 10
Як включити до податкового кредиту суми ПДВ по своєчасно зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних за лютий 2015 року: шляхом подання уточнюючої декларації за лютий чи відобразити їх у декларації за березень 2015 року?

Як включити до податкового кредиту суми ПДВ по своєчасно зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних за лютий 2015 року: шляхом подання уточнюючої декларації за лютий чи відобразити їх у декларації за березень 2015 року?

За правилом, встановленим у пункті 198.6 Податкового кодексу України, податкові накладні, складені з 01.01.2015 та своєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання.

Водночас податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН з порушенням граничного терміну їх реєстрації (15 календарних днів), але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

Тобто якщо податкову накладну складено в останній день лютого, а зареєстровано у 15-денний термін, підприємство цілком встигає врахувати суму ПДВ по такій податковій накладній у складі податкового кредиту в декларації за лютий.

Про те, як включити до податкового кредиту суми ПДВ при виправленні власної помилки або несвоєчасному отриманні податкової накладної, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль