Які санкції очікують за минулорічні порушення трансферного ціноутворення

2 квітня 2015 22
Податківці роз’яснили окремі нюанси застосування норм трансфертного ціноутворення для контрольованих операцій, здійснених у минулих роках

Податківці роз’яснили окремі нюанси застосування норм трансфертного ціноутворення для контрольованих операцій, здійснених у минулих роках.

Зокрема, якщо ДФС надішле у поточному році запит платнику податків про надання документів з трансфертного ціноутворення щодо окремих контрольованих операцій, здійснених у 2013–2014 рр., платники податків зобов’язані застосовувати норми підпунктів 39.4.4−39.4.9 Податкового кодексу України (ПК) станом на дату відправлення запиту. Тобто слід орієнтуватися на актуальну редакцію такого кодексу.

Тому платник податків повинен відповісти на такий запит податківців протягом місяця з дня його отримання. Для цього слід подати документацію щодо окремих контрольованих операцій відповідно до запиту із зазначенням інформації згідно з підпунктом 39.4.6 ПК. Такі «листи щастя» щодо контрольованих операцій за 2014 рік суб’єктам господарювання варто очікувати не раніше 1 травня поточного року.

Також податківці роз’яснили, що за неподання звіту з контрольованих операцій за 2013 рік накладатимуть штраф ― 100 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. При цьому інший суворий штраф ― 5% від суми незадекларованих контрольованих операцій ― не застосують. Однак при декларуванні контрольованих операцій за 2014 рік до порушників задіють уже обидві санкції.

Нагадали спеціалісти ДФС і про можливість проведення документальної позапланової перевірки за неподання вищезгаданого звіту або недекларування окремих контрольованих операцій. Така перевірка може бути виїзна або невиїзна. За її результатами податківці випишуть податкові повідомлення-рішення з розрахунком штрафних санкцій.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль