Заповнюємо додатки до декларації про майновий стан і доходи

8 лютого 2016 633
Податківці нагадали, що в новій декларації про майновий стан і доходи кількість додатків зменшили з семи до чотирьох

Податківці нагадали, що в новій декларації про майновий стан і доходи кількість додатків зменшили з семи до чотирьох. Заповнюються вони лише при отриманні доходів, що передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу.

Додаток Ф1 заповнюється в разі отримання доходу від двох та більше податкових агентів. Із 01.01.2016 платник податку має право на повернення податку на доходи фізичних осіб при від’ємній різниці за результатами перерахунку податку відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 Податкового кодексу України (ПК). Додаток Ф1 до нової декларації доповнено рядком, у якому відображається сума податку, що підлягає поверненню з бюджету за результатами такого перерахунку.

Додаток Ф2 заповнюється в разі отримання доходу за операціями з інвестиційними активами. У цьому додатку здійснюється розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами. У рядку 4.1 відображається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами (інвестиційний прибуток), з якого розраховується ПДФО та військовий збір. Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами декларування,  відображається в рядках 5.2 та 5, а сума військового збору — у рядках 6.2 та 6.

Додаток Ф3 заповнюється в разі отримання іноземного доходу. У графі 8 відображається сума ПДФО, нарахованого за ставками, визначеними в пункті 167.1 ПК, без врахування сум податків, сплачених за кордоном, що зараховуються в Україні. Зменшення річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, здійснюється в декларації шляхом відображення такої суми у рядку 22 нової декларації. Сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами декларування, відображається в рядках 6.2 та 6.

Додаток Ф4 заповнюється в разі отримання доходу самозайнятою особою. Розрахунок оподатковуваного доходу від провадження підприємницької діяльності та провадження незалежної професійної діяльності здійснюється окремо за доходами в цьому додатку.

Розділ І додатку Ф4 заповнюється фізичними особами — підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року та підприємцями, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування. Фізичні особи — підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 ПК, у якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Розділ ІІ додатку Ф4 заповнюється особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

У додатку Ф4 передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для  ПДФО та військового збору. У разі якщо за результатами остаточного розрахунку ПДФО за результатами звітного податкового року фізична особа — підприємець має надміру сплачені податки (від’ємне значення), така сума податку включається до рядка 5.2 додатку Ф4 та рядка 21 розділу IV нової форми декларації.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль