Виручка від реалізації експедиторських послуг

6 квітня 2015 22
При визначенні суми виручки експедитор має враховувати не лише суму одержаної винагороди, а фактично отримані від клієнта кошти

На думку ВАСУ, при визначенні суми виручки експедитор має враховувати не лише суму одержаної винагороди, а фактично отримані від клієнта кошти внаслідок виконання договорів з транспортно-експедиційного обслуговування, які можуть передбачати обов’язок експедитора:

- організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором/клієнтом;

- укласти від свого імені/від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу;

- надати додаткові послуги, необхідні для доставки вантажу (перевірка/зберігання вантажу, його завантаження та вивантаження, сплата мита, зборів і витрат, покладених на клієнта тощо).

Тож, експедитор може фактично виконати послуги, пов’язані з перевезенням вантажу або лише визначити, узгодити та проконтролювати виконання заходів, спрямованих на вирішення передбачених договором завдань.

Діяльність експедитора має подвійну природу, бо він діє і як посередник, і як безпосередній надавач послуг з організації перевезення. І хоча договір транспортного експедирування може включати окремі елементи договору доручення або договору комісії, його правова конструкція не є тотожною цим договорам.

Та обставина, що всі роботи та/або їх частина виконуються іншими особами (перевізниками), залученими експедитором до виконання своїх зобов’язань за договорами, не наділяє експедитора ознаками комерційного представника за договором доручення.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль