Зміни до порядків обліку платників податків і ЄСВ

8 лютого 2016 39
Оприлюднено проекти наказів Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» та «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників»

ДФС оприлюднила проекти наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» та «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників».

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 26.11.2015 № 835-VIII (далі — Закон № 835) для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджуються нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів. Тож першим проектом наказу Мінфіну затверджуються форми таких відомостей та визначаються процедури їх формування та передачі до Єдиного державного реєстру.

Взяття на облік у контролюючих органах відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації.

Оскільки Закон № 835 виключив положення щодо щорічного підтвердження відомостей про юридичну особу та процедури внесення до Єдиного державного реєстру запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, у тому числі на підставі даних органів ДФС, проект вилучає процедури формування та направлення до Єдиного державного реєстру повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. № 18-ОПП).

У зв’язку з запровадженням Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII єдиної ставки ЄСВ у розмірі 22% та скасуванням диференційованих ставок ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва у другому проекті наказу Мінфіну виключені положення щодо порядку надання відомостей про присвоєний клас професійного ризику виробництва.

Законом № 835 для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджуються нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати ЄСВ. Державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятимуть до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості. Тож проектом наказу встановлюється, що контролюючі органи до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб’єкта державної реєстрації передають до Єдиного державного реєстру в порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами ДФС відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ.

При цьому проектом наказу виключаються положення, відповідно до яких контролюючі органи формували та направляли:

  • до Єдиного державного реєстру повідомлення про наявність боргу зі сплати ЄСВ та про неможливість проведення процедури державної реєстрації припинення юридичної особи (ф. №5-ЄСВ) та повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (ф. №6-ЄСВ);
  • платникам ЄСВ довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ (ф. №3-ЄСВ) або рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф. № 4-ЄСВ).


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль