ЄСВ-звітність у лютому

8 лютого 2016 185
У лютому звіт з ЄСВ подається за 2015 рік та за січень 2016 року

У лютому звіт з ЄСВ подається за 2015 рік та за січень 2016 року. Причому фізичні особи — підприємці, які використовують працю найманих працівників, звітують двічі (9 та 22 лютого), а фізичні особи — підприємці на загальній системі двічі сплачують внесок (9 та 22 лютого).

Отже, 9 лютого — останній день подання звіту щодо сум нарахованого ЄСВ та сплати  внеску за себе фізичними особами — підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, за 2015 рік.

При складанні звіту підприємцям варто враховувати, що максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2015 році на місяць становила  з січня по серпень 2015 року 20 706 грн., а з вересня по грудень — 23 426 грн. Мінімальна величина бази нарахування на місяць становила 1218 грн. (січень-серпень 2015 року) та 1378 грн. (вересень-грудень 2015 року). У разі якщо база нарахування внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ. Якщо фізичні особи — підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони можуть не визначати базу ЄСВ, оскільки нормою передбачено право, а не обов’язок платника.

Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

Також 9 лютого — останній день подання звіту з ЄСВ за себе фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, за 2015 рік. Базою нарахування ЄСВ є сума визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази ЄСВ на місяць (із січня по серпень 2015 року — 20 706 грн., а з вересня по грудень —  23 426 грн.) та не менше розміру мінімального страхового внеску. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку № 435. Водночас не подають звіт спрощенці, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу. 

22 лютого — останній день подання звіту роботодавцями (страхувальниками), які використовують працю фізичних осіб, та сплати ЄСВ за січень 2016 року. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435, що діяла з 1 травня 2015 року, із заповненням всіх обов’язкових реквізитів. Незважаючи на введення єдиної ставки ЄСВ для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу.

Суми нарахованого ЄСВ необхідно відображати у рядках таблиці 1 звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою 22%, крім:

  • підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів — 8,41%;
  • підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, — 5,3%;
  • підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених ч. 14 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI) для працюючих інвалідів — 5,5%.

Оскільки починаючи зі звітного періоду січня 2016 року утримання ЄСВ із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні звіту (рядки 5, 5.1-5.6 у таблиці 1). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується ЄСВ (рядки 4, 4.1-4.4 таблиці 1 звіту). Відповідно, у таблиці 6 звіту не заповнюється реквізит 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)».

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбачається накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. Ті самі дії, вчинені платником ЄСВ, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.) за кожне порушення.

Окрім цього, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 грн.). Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680-850 грн.).

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум.

Зверніть увагу, що до 1 травня 2016 року формують та подають звіт за 2015 рік самі за себе особи, які провадять незалежну професійну діяльність без використання найманої праці. Якщо вони не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони можуть не визначати базу ЄСВ. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку № 435.

За іншими правилами звітують і особи, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Вони формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору. Звітним періодом є тривалість дії договору, а якщо договором передбачено одноразову сплату особою ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), — звітним є період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди. Звіт подається за формою згідно з додатком 6 до Порядку № 435.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль