Нацбанк спростив умови торгівлі інвалютою

15 квітня 2015 23
Відтепер уповноваженим банкам дозволено здійснювати купівлю іноземної валюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення їх статутних капіталів

Нацбанк уніс зміни одразу до двох своїх постанов — «Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів» від 31.03.2014 № 182 та «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.03.2015 № 160.

Відтепер уповноваженим банкам дозволено здійснювати купівлю іноземної валюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення їх статутних капіталів, у сумі, що не перевищує або дорівнює обсягу валютних резервів, які на дату проведення цієї операції не включені до розрахунку загальної відкритої валютної позиції.

На такі валютні операції не поширюється обмеження на купівлю безготівкової валюти і банківських металів за гривні за власними операціями банку до 0,1% регулятивного капіталу банку на день.

Також звертаємо увагу, що інформація за платіжними дорученнями в інвалюті на переказ коштів за кордон, у яких сума менша еквівалента 50 000 дол. США, до реєстрів не надаватиметься.

Як і раніше, діє обмеження щодо заборони банкам купувати інвалюту за дорученням клієнта-резидента (крім фізичної особи), що має на рахунках кошти в іноземних валютах. Такий клієнт виконує зобов’язання в інвалюті за рахунок наявних у нього коштів в інвалюті. При цьому загальна сума таких коштів визначається без урахування інвалюти на рахунках клієнта, що була куплена ним, але не використана в строк; на рахунках клієнта, на які накладено арешт; на рахунку клієнта-посередника, що отримана ним за посередницькими договорами та підлягає подальшому перерахуванню власникам цих коштів тощо.

Постанова чинна з 15.04.2015.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль