Право на видобуток підземних вод

16 квітня 2015 16
Законодавець передбачає обов’язок отримання господарюючими суб’єктами як дозволу на спеціальне водокористування, так і спеціального дозволу на користування ділянкою надр

Законодавець передбачає обов’язок отримання господарюючими суб’єктами як дозволу на спеціальне водокористування, так і спеціального дозволу на користування ділянкою надр. При цьому спеціальний дозвіл на користування надрами дає право на видобування підземних вод, а дозвіл на спецводокористування — право на їх використання.

Так зауважив ВСУ, визначаючи правомірність стягнення збитків, заподіяних державі підприємством унаслідок самовільного видобування підземних вод без спецдозволу на користування надрами. Зокрема, підприємство здійснювало видобуток підземної води для виробничих потреб лише на підставі дозволу на спецводокористування.

Прісні підземні води — це природний ресурс із подвійним правовим режимом. А тому, використовуючи підземні води, слід керуватися і водним законодавством, і законодавством про надра.

Видобувати підземні води без спецдозволів в обсязі до 300 куб. м на добу суб’єкти господарювання мають право лише для власних господарсько-побутових потреб. У свою чергу, видобуток таких вод для здійснення госпдіяльності вимагає отримання спецдозволу на користування надрами.

І хоча чинне законодавство не містить норм, які б тлумачили поняття «господарсько-побутові потреби», із його аналізу вбачається, що господарсько-побутові потреби віднесено до потреб населення. Натомість виробничі потреби підприємства охоплюються поняттями «водокористування для потреб галузей економіки» та «промислові потреби».


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль