Оподаткування військовим збором інвестиційного прибутку

21 квітня 2015 14
Якщо операції з інвестиційними активами здійснюються з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, то інвестиційний прибуток підлягає оподаткуванню військовим збором під час виплати доходу платнику податку

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПК), платником військового збору є, зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40, 165.1.52 ПК, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Пунктом 8 статті 17 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV (далі — Закон № 3480) встановлено, що без участі торговця цінними паперами можуть здійснюватися такі операції: дарування, спадкування та правонаступництва цінних паперів; вчинення правочинів, пов’язаних з виконанням судових рішень; вчинення правочинів у процесі приватизації.

Правочини щодо цінних паперів, вчинені без участі (посередництва) торговця цінними паперами, крім випадків, передбачених пунктом 8 статті 17 Закону № 3480, є нікчемними.

Згідно з підпунктом 170.2.2 ПК, інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу.

Також відповідно до пункту 170.2.2 ПК, запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в підпункті 170.2.8 ПК.

Якщо операції з інвестиційними активами здійснюються з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, то у цьому випадку інвестиційний прибуток підлягає оподаткуванню військовим збором під час виплати доходу платнику податку, що не звільняє платника податків від подання річної податкової декларації.

В інших випадках фізична особа — резидент повинна визначити фінансовий результат операцій з інвестиційними активами та самостійно сплатити суму військового збору, зазначену в поданій нею податковій декларації.

При цьому юридична особа виступає у якості податкового агента лише в частині відображення військового збору в податковому розрахунку за формою № 1ДФ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль