Робоча ситауція дня: Збільшення строку корисного використання основних засобів

21 квітня 2015 30
До 01.01.2015 у бухгалтерському обліку підприємства строк корисного використання об’єкта основних засобів був більший, ніж мінімально допустимий для податкового обліку. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання такого об’єкта основних засобів для цілей розрахунку податку на прибуток після 01.01.2015?

До 01.01.2015 у бухгалтерському обліку підприємства строк корисного використання об’єкта основних засобів був більший, ніж мінімально допустимий для податкового обліку. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання такого об’єкта основних засобів для цілей розрахунку податку на прибуток після 01.01.2015?

Згідно з підпунктом 138.3.3 Податкового кодексу України (ПК), якщо строк корисного використання основних засобів у бухгалтерському обліку більший, ніж мінімально допустимий відповідно до розділу ІІІ ПК, то для розрахунку амортизації користуються даними бухгалтерського обліку.

Таким правилом обов’язково керуються підприємства, які застосовують різниці відповідно до розділу ІІІ ПК.

Чи потрібно ним керуватися решті підприємств — дізнавайтесь в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль