Оподаткування продукту первинної переробки

22 квітня 2015 17
На думку ВАСУ, продукт первинної переробки є товарною продукцією для цілей справляння плати за користування надрами

На думку ВАСУ, продукт первинної переробки є товарною продукцією для цілей справляння плати за користування надрами (нині рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин).

Тому посилання підприємства на те, що щебенева продукція не може вважатися корисною копалиною, оскільки вона є продуктом її переробки, у зв’язку з чим вартість її реалізації не може бути об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин, визнано помилковим.

Корисні копалині, які добувалися підприємством відкритим методом, після проведення бурових та вибухових робіт перетворювалися в гірничу масу. У подальшому гірнича маса з гірничого цеху передавалася в дробильно-сортувальні цехи для переробки, у результаті якої отримували готову продукцію (щебінь необхідних фракцій, щебенево-піщану суміш тощо).

А відповідно до податкового законодавства об’єктом оподаткування (рентною) платою за користування надрами для видобування корисних копалин є не лише обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини), але й обсяг корисних копалин (мінеральної сировини), що утворюється у результаті виконання первинної переробки.

Первинна ж переробка мінеральної сировини як вид госпдіяльності гірничодобувного підприємства включає сукупність операцій збирання, дроблення або мелення, сушку, класифікацію (сортування), брикетування, збагачення фізико-хімічними методами корисних копалин тощо.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль