Під час перевірки немає окремих документів: чи є це підставою для донарахувань​

22 квітня 2015 38
З позиції ВАСУ, податкове законодавство не обмежує період подання платником необхідних первинних документів лише часом проведення податкової перевірки

З позиції ВАСУ, податкове законодавство не обмежує період подання платником необхідних первинних документів лише часом проведення податкової перевірки.

Також, згідно з пунктом 44.6 Податкового кодексу України (ПК), у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені абзацом 2 пункту 44.7 ПК, платник податків не надає перевіряючим документи (незалежно від причин ненадання, крім випадків виїмки документів/іншого вилучення правоохоронцями), що підтверджують показники, відображені таким платником у податковій звітності, вважається, що ці документи були відсутні у платника податків на час складення такої звітності.

Ця норма лише визначає статус показників податкової звітності як непідтверджених необхідними документами під час перевірки. Вона не обмежує право платника довести у суді обставини, на яких грунтуються його вимоги, поданням лише тих доказів, що надавалися ним під час податкової перевірки.

Право надавати заперечення щодо висновків контролюючого органу та долучати до матеріалів справи докази на підтвердження цих заперечень надається платнику як на всіх стадіях податкового контролю, так і на стадіях судового процесу, де допустиме подання учасником процесу нових доказів.

Тож донарахування платнику грошового зобов’язання з податку на прибуток через відсутність на час проведення перевірки певних документів — незаконне.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль