Мінфін знає, як повернути ПДВ сільськогосподарським компаніям

23 квітня 2015 26
Мінфіном разом з ДФС та Казначейством було прийнято спільне рішення про доопрацювання програмного забезпечення електронного адміністрування ПДВ, а саме — створення картотеки платежів

Електронне адміністрування ПДВ запроваджено з 1 лютого 2015 року та до 1 липня 2015 року система працює в тестовому режимі. Міністерство фінансів відслідковує появу технічних проблем, що виникають на етапі тестового режиму роботи системи електронного адміністрування ПДВ, та намагається оперативно вирішувати їх.

ДФС України на підставі поданих платниками податків податкових декларацій з ПДВ надсилає Казначейству реєстр платників податків ПДВ з сумами податку, які підлягають перерахуванню до бюджету або на спецрахунок сільськогосподарського підприємства. При цьому ДФС надсилає до Казначейства два окремих реєстри: по сумах, що підлягають сплаті до бюджету та на спецрахунок, відповідно.

Казначейство на підставі отриманих реєстрів перераховує ПДВ до бюджету або на спеціальні рахунки ПДВ саме з електронних рахунків, відкритих у Казначействі для кожного платника податків. У разі якщо на електронному ПДВ-рахунку платника податків не вистачає коштів, то він повинен до граничного терміну сплати самостійно перерахувати на електронний ПДВ-рахунок у Казначействі невистачаючі кошти з власного банківського поточного рахунку.

У разі відсутності в сільськогосподарського підприємства достатності коштів на особистих електронних ПДВ-рахунках електронна система адміністрування ПДВ не може виконати платіж з повернення ПДВ на спецрахунки таких платників податків та в автоматичному режимі інформує ДФС про недостатність грошових коштів на рахунку платника податку.

Тож причиною неотримання сільськогосподарськими підприємствами ПДВ з електронних ПДВ-рахунків Казначейства на спецрахунки є недостатність коштів на таких рахунках.

За результатами оперативного обговорення, Мінфіном разом з ДФС та Казначейством було прийнято спільне рішення про доопрацювання програмного забезпечення електронного адміністрування ПДВ, а саме — створення картотеки платежів.

Протягом терміну доопрацювання програмного забезпечення Міністерство фінансів доручило ДФС щодня направляти повторні реєстри до Казначейства та інформувати платників податків про необхідність поповнення електронного ПДВ-рахунку в Казначействі.

Більшість сільськогосподарських підприємств отримала повернення ПДВ на спецрахунки в автоматичному режимі. Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль