Висновки фіскалів про нереальність госпоперацій знову розбито вщент

28 квітня 2015 20
ВАСУ схвалив позицію апеляційного суду про відсутність у контролюючого органу підстав для зменшення платнику витрат та податкового кредиту за наслідками окремих госпоперацій з огляду на підтвердження їх реального характеру

ВАСУ схвалив позицію апеляційного суду про відсутність у контролюючого органу підстав для зменшення платнику витрат та податкового кредиту за наслідками окремих госпоперацій з огляду на підтвердження їх реального характеру.

Та й висновки щодо завідомої суперечності правочину інтересам держави та суспільства фіскали можуть робити лише в аспекті того, чи суперечить відповідний правочин фіскальним інтересам держави, забезпечення яких покладається на контролюючі органи.

Наявність же умислу та обставини щодо виконання угод, щодо дійсності яких виник спір, є предметом доказування в судовому процесі. Зокрема, до таких доказів належить обвинувальний вирок, який набрав законної сили, що підтверджував би факт ухилення від сплати податків конкретними посадовими особами суб’єктів господарювання за наслідками виконання оспорюваних угод.

Але доказів постановлення вироків, які б містили встановлені судом об’єктивні дані про нікчемність оспорюваної угоди, контролюючим органом не надано.

Натомість наявність у платника відповідних первинних документів на підтвердження понесених витрат і податкового кредиту, які були належно відображені ним в обліку, фіскалами не спростовано. І жодних свідчень того, що спірний договір та/або його виконання спричинило заниження чи приховування об’єктів оподаткування у відповідних госпопераціях зі сторони їх учасників, судами не встановлено.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль