Як вивільняти працівників через мобілізацію

28 квітня 2015 26
Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що виконання заходів під час мобілізації в особливий період не відноситься до поняття «змін в організації праці»

Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що виконання заходів під час мобілізації в особливий період не відноситься до поняття «змін в організації праці» у розумінні пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю (КЗпП).

Цією нормою передбачено звільнення працівників за ініціативи роботодавця через зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацію, реорганізацію, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Про таке вивільнення працівників інформують за два місяці.

Тож при вивільненні через виконання заходів під час мобілізації в особливий період попереджати працівників не потрібно.

Нагадаємо, що наразі діє пряма норма, яка звільняє роботодавця від обов’язку попереджати про вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період. Проте з 01.01.2015 по 15.04.2015 вона не діяла.

Також фахівці Мінсоцполітики нагадали, що у разі мобілізації власника-фізособи трудові угоди з найманими працівниками можуть бути ним розірвані. Причому розрахуватись із працівниками він повинен після своєї демобілізації. Законодавство не зобов’язує такого власника попереджати про звільнення працівників за такої підстави.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль