Враховуємо дооцінку для сплати частини чистого прибутку за 2014 рік

30 квітня 2015 32
Мінфін роз’яснив, що включає обсяг чистого прибутку (доходу) для розрахунку частини прибутку за 2014 рік, яку перераховують до бюджету

Мінфін роз’яснив, що обсяг чистого прибутку (доходу) для розрахунку частини прибутку за 2014 рік, яку перераховують до бюджету, обов’язково включає:

  • чистий фінансовий результат (прибуток/збиток) за звітний період;
  • фактичну суму капіталу в дооцінках, яку включили до нерозподіленого прибутку за 2014 рік;
  • суму капіталу в дооцінках, яка підлягала перенесенню до нерозподіленого прибутку у 2010–2013 роках.

При цьому сума капіталу в дооцінках за 2010–2013 роки не може бути меншою за суму дооцінки необоротних активів, віднесеної до складу витрат у 2010–2013 роках з урахуванням амортизації.

Якщо підприємство списує суму дооцінки пропорційно до нарахування амортизації, то до розрахункової суми включають фактично перенесену суму дооцінки до нерозподіленого прибутку у 2010–2013 роках.

Якщо ж дооцінку зараховують до нерозподіленого прибутку при вибутті необоротних активів, то потрібно провести окремий розрахунок. Для цього з суми перевищення дооцінок над сумою уцінок обчислюють суму дооцінок, яка підлягала б зарахуванню до нерозподіленого прибутку в разі перенесення сум дооцінки до нерозподіленого прибутку пропорційно нарахованій амортизації.

Суму такого перевищення розподіляють пропорційно по роках, які залишились до завершення строку корисного використання необоротного активу відповідно до обраного методу амортизації.

Також обсяг чистого прибутку (доходу) може бути збільшений на частку нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному за рішенням органу управління, та за наявності фінансових ресурсів у підприємства.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль