Робоча ситуація дня: Поповнення статутного капіталу комунального підприємства коштами із місцевого бюджету

6 травня 2015 2387
Комунальному підприємству надійшли кошти із місцевого бюджету на поповнення статутного капіталу. Чи можна ці кошти використати на розрахунки за спожитий природний газ? Чи такі кошти потрібно використовувати лише на придбання основних засобів?

Комунальному підприємству надійшли кошти із місцевого бюджету на поповнення статутного капіталу. Чи можна ці кошти використати на розрахунки за спожитий природний газ? Чи такі кошти потрібно використовувати лише на придбання основних засобів?

Внески бюджетних коштів до статутного капіталу комунального підприємства є капітальними трансфертами підприємства, які згідно із вимогами законодавства мають бути спрямовані на придбання основного капіталу.

Комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування у розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Майно комунального підприємства закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання або на праві оперативного управління. Безпосереднім власником такого майна є відповідна територіальна громада (ч. 1 ст. 78 Господарського кодексу України; ГК).

Статутний капітал комунального підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. Його розмір визначається відповідною місцевою радою (ч. 4 ст. 78 ГК).

Чи переходить фактичне право власності при передачі комунальному підприємству майна як внеску до статутного капіталу — дізнавайтеся в в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль