Принцип мовчазної згоди у процедурі взяття на облік рахунків платників податків

8 травня 2015 28
На бізнес чекає чергове спрощення, зокрема, в частині відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та взяття фіскалами на облік таких рахунків за повідомленнями фінустанов

На бізнес чекає чергове спрощення, зокрема, в частині відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та взяття фіскалами на облік таких рахунків за повідомленнями фінустанов.

Так, скорочено строк надання банками та іншими фінустановами повідомлень про відкриття або закриття рахунка платника податків — юрособи чи самозайнятої фізособи до контролюючого органу, в якому він обліковується. Тепер повідомлення про відкриття або закриття рахунка банки зобов’язані будуть надсилати у день відкриття/закриття такого рахунка.

Крім цього, встановлено, що якщо контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від фінустанови про відкриття рахунка, не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік, такий рахунок вважається взятим на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою. Тобто в час та на дату отримання фінустановою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення згідно з порядком подання повідомлень.

Відповідно, видаткові операції за рахунком платника податків зможуть проводитися з дати отримання повідомлення контролюючого органу про взяття рахунка на облік або з дати, визначеної як дата взяття на облік за мовчазною згодою.

Зміни внесено до статті 69 Податкового кодексу України, і вони запрацюють із дня, наступного за днем опублікування цього Закону.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль