Скасовано обов’язкову акредитацію аптек

12 травня 2015 16
Аптечні заклади невдовзі звільнять від обов’язкової акредитації

Аптечні заклади невдовзі звільнять від обов’язкової акредитації. Ідеться про офіційне визнання наявності у закладі охорони здоров’я (у тому числі аптеки) умов для якісного, своєчасного, певного рівня медобслуговування населення, дотримання ним стандартів у сфері охорони здоров’я, відповідності медичних (фармацевтичних) працівників єдиним кваліфікаційним вимогам.

Тож тепер отримання аптеками акредитаційного сертифікату здійснюватиметься винятково на добровільних засадах.

Відповідне уточнення внесено до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я (Закон України від 19.11.1992 № 2801-XII).

Так законодавець вирішив зменшити тиск держави на діяльність суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю лікарськими засобами. А це, у свою чергу, дозволить здешевити ліки та прибрати корупційну складову в цій сфері.

Адже згідно з чинним законодавством діяльність фармацевтичних (аптечних) закладів і так потребує наявності ліцензії на виробництво лікарських засобів, оптової роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Підставою для її видачі є наявність матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу. Крім того, проваджуючи діяльність з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, ліцензіати зобов’язані дотримуватися встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та почне діяти через 30 днів після опублікування.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль