Які податкові наслідки виникають при мобілізації транспорту

13 травня 2015 36
Податківці роз’яснили, що мобілізовані в минулому році транспортні засоби не можна було амортизувати у 2014 році

Податківці роз’яснили, що мобілізовані в минулому році транспортні засоби не можна було амортизувати у 2014 році. Адже такі транспортні засоби через мобілізацію не використовувалися в господарській діяльності підприємства.

Подібне табу, яке стосується заборони податкової амортизації невиробничих основних засобів, міститься й у чинній редакції розділу ІІІ Податкового кодексу України (ПК).

Також у випадку залучення транспортних засобів на потреби Збройних Сил України не виникає податкових зобов’язань з ПДВ, позаяк не відбувається операції з постачання товарів. При цьому податківці вважають, що відсутні підстави й для коригування податкового кредиту чи визнання умовного продажу згідно з пунктом 198.5 ПК.

Якщо ж мобілізований транспорт підприємству не повернуть та нарахують за нього компенсацію, то виплату останньої розглядатимуть як оплату вартості товару. У такому випадку транспорт вважатимуть реалізованим за бюджетні кошти. Відповідно виникатимуть податкові зобов’язання з ПДВ.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль