Робоча ситуація дня: Амортизація «перехідних» основних засобів у 2015 році

13 травня 2015 18
У бухгалтерському обліку строк корисного використання основних засобів менший, ніж мінімально допустимий згідно з податковим законодавством. Відповідно залишкова вартість основних засобів станом на 31.12.2014 у бухгалтерському обліку більша від «податкової». Чи можна для цілей визначення податку на прибуток встановити строк корисного використання основних засобів за правилами бухгалтерського обліку? Якою при цьому буде залишкова вартість основних засобів станом на 01.01.2015?

У бухгалтерському обліку строк корисного використання основних засобів менший, ніж мінімально допустимий згідно з податковим законодавством. Відповідно залишкова вартість основних засобів станом на 31.12.2014 у бухгалтерському обліку більша від «податкової». Чи можна для цілей визначення податку на прибуток встановити строк корисного використання основних засобів за правилами бухгалтерського обліку? Якою при цьому буде залишкова вартість основних засобів станом на 01.01.2015?

Розрахунок податкової амортизації здійснюють згідно з пунктом 138.3 Податкового кодексу України (ПК). Для цього обирають більший зі строків корисного використання основних засобів: мінімально допустимий відповідно до розділу ІІІ ПК або той, що встановлений в бухгалтерському обліку.

Дотримуватися такого правила обов’язково всім підприємствам, які застосовують різниці відповідно до розділу ІІІ ПК.

Детальніше про застосування різниць та визначення залишкової вартості читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль