Держфінмоніторинг перевірятиме ще й встановлення СПФМ кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта

18 травня 2015 42
Мінфін оновив Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу

Мінфін оновив Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ).

Пов’язано це з прийняттям нового Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 № 1702-VII. Він набрав чинності 06.02.2015 та ввів серед іншого інститут кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи.

Зокрема, цим Законом СПФМ для встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) зобов’язано витребувати у клієнта — юридичної особи інформацію та/або документи, що підтверджують наявність структури власності такого клієнта.

Безпосередньо нагляд щодо цього та загалом за дотриманням вимог законодавства у сфері запобігання відмиванню доходів та фінансуванню тероризму здійснює Держфінмоніторинг шляхом проведення планових та позапланових перевірок, у тому числі безвиїзних.

Підставою для проведення планової перевірки СПФМ та/або його відокремленого підрозділу є включення його до плану перевірок на відповідний квартал, затвердженим наказом Держфінмоніторингу.

Планова перевірка проводиться не частіше одного разу на рік, при цьому перевірці тепер підлягатимуть у тому числі питання:

  • встановлення СПФМ кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта — юридичної особи;
  • встановлення СПФМ свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярне оновлення і зберігання інформації про нього та надання її держреєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законодавством України.

Позапланова перевірка проводиться на підставі наказу Держфінмоніторингу за окремими питаннями.

Перевірка призначається на строк, необхідний для забезпечення своєчасного та в повному обсязі її проведення, але не більше ніж на 20 робочих днів.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль