Наближається останній день подання юрособами відомостей про кінцевих бенефіціарних власників до ЄДР

18 травня 2015 20
Юридичним особам, зареєстрованим до 25.11.2014, необхідно до 25.05.2015 подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника

Юридичним особам, зареєстрованим до 25.11.2014, необхідно до 25.05.2015 подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (бенефіціарних власників), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (бенефіціарних власників) їх засновника, якщо засновник — юридична особа.

Новостворені ж підприємства розкриватимуть таку інформацію під час реєстрації створення юридичної особи.

Нагадаємо, що така вимога встановлена пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 № 1701-VII (діє з 25.11.2014).

Згідно зі статтею 64-1 Господарського кодексу України підприємства, крім державних та комунальних, зобов’язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом. Водночас така інформація не включається до реєстраційної картки для проведення держреєстрації політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій.

Кінцевим бенефіціарним власником (контролером) визнається фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати:

1) вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права:

  • володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою;
  • вирішального впливу на формування складу, результати голосування;
  • вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління;

2) вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25% чи більше статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому кінцевим бенефіціарним власником (контролером) не може бути особа, яка має формальне право на 25% чи більше статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Отже, діючим юридичним особам необхідно подати реєстраційну картку картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (за формою 4, затвердженою наказом Мін’юсту від 14.10.2011 № 3178/5).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Графами для заповнення інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юрособи (у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юрособа) доповнено також реєстраційні картки за формами 1, 2 та 16.

Подається така форма повністю, але заповнюються в ній тільки сторінки 1 та 4. Але саме на 4-й сторінці заповнюється інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності). Решта роздрукованих сторінок (окрім останньої, яка передбачена для реєстратора) мають бути просто підписані. У якості кінцевого бенефіціарного власника (контролера) може виступати й безпосередньо сам засновник (якщо у юрособи один засновник — фізособа), тож саме його дані вписуються у відповідні рядки на сторінці 4.

Подати картку може особисто керівник підприємства або належним чином уповноважена особа. Якщо картка надсилається реєстратору поштою, підписи в ній завіряється нотаріально.

ВАЖЛИВО! Неподання юридичною особою державному реєстратору зазначеної вище інформації тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від 300 до 500 нмдг, тобто від 5100 до 8500 грн. (ч. 5 ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення).


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль