Подати відомості про кінцевих бенефіціарних власників до ЄДР можна поштою

20 травня 2015 12
Інформацію щодо кінцевих вигодоодержувачів можна надіслати поштою

Відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 № 1701-VII, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців вимагається вносити інформацію про:

  • кінцевого вигодоодержувача юридичної особи;
  • кінцевого вигодоодержувача її засновника, якщо засновник — юридична особа;
  • структуру власності засновників — юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.

Відповідні відомості мають бути вказані під час подання держреєстратору реєстраційних карток.

Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цього Закону 25 листопада 2014 року, подають державному реєстратору відомості упродовж 6 місяців.

Тобто до 26 травня 2015 року необхідно актуалізувати інформацію в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців шляхом подачі державному реєстратору необхідної інформації щодо кінцевих вигодоодержувачів, якщо засновниками юридичної особи є як фізичні, так і юридичні особи.

Відповідну форму 4 можна надіслати й поштою. Згідно з частиною другою статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755 реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо  документи  надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.

Підприємства, крім державних та комунальних, зобов’язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом. Водночас така інформація не включається до реєстраційної картки для проведення держреєстрації політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій.

Нагадаємо, що неподання юридичною особою державному реєстратору інформації про вигодоодержувача (вигодоодержувачів) тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від її імені, штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль