Як Мінфін відслідковуватиме та каратиме за відмивання доходів

27 травня 2015 16
Мінфін визначився з процедурою розгляду ним справ та застосування санкцій за порушення суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії відмиванню доходів

Мінфін визначився з процедурою розгляду ним справ та застосування санкцій за порушення суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ) вимог законодавства з питань запобігання та протидії:

  • легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
  • фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Це стосується, зокрема, торговців дорогоцінними металами і камінням, виробами з них, аудиторів, аудиторських фірм, ФОП, які надають послуги з бухобліку (крім осіб, що надають послуги у рамках трудових правовідносин).

Факти порушень виявлятимуться службовими особами Мінфіну під час проведення планових та позапланових перевірок, у тому числі виїзних, і викладатимуться в акті перевірки.

Справа про невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства розглядатиметься за участю суб’єкта, що притягується до відповідальності (його керівника та/або представника). Про дату та час розгляду справи Мінфін повідомлятиме суб’єкта не пізніше ніж за 5 днів до дати її розгляду шляхом надсилання (вручення) відповідного повідомлення.

Санкції до правопорушника застосовуватимуться протягом 6 місяців із дня його виявлення, але не пізніш як через 4 роки з дня його вчинення.

У разі ж виявлення двох і більше будь-яких повторних порушень СПФМ, окрім застосування фінсанкцій, може бути анульовано ліцензію або інший спецдозвіл на право провадження певних видів діяльності.


Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль