Із 1 червня звіт з ЄСВ за травень подаємо за новою формою

4 червня 2015 30
Звітувати за травень за новими формами потрібно з червня 2015 року

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та його форма (далі — Порядок), затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, набрав чинності з 30.04.2015. Відповідно, звітувати за травень за новими формами потрібно з червня 2015 року.

Згідно з оновленим Порядком, подати звітність з ЄСВ можна:

 • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;
 • на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
 • на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти;
 • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, за умови якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти. При цьому страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного фіскального органу не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання звіту.

Роботодавці — як юридичні, так і фізичні особи — мають подавати звітність з ЄСВ за формою, затвердженою додатком 4 до Порядку. Така звітність подається до податкового органу щомісячно, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду (п. 1 розд. ІІІ Порядку). Платники ЄСВ, визначені пунктом 1 розділу ІІІ Порядку, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території АР Крим або м. Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов’язку подання звітності до фіскальних органів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення.

Зміни у таблиці 1 додатка 4 пов’язані із застосуванням понижуючого коефіцієнта та додаткової бази нарахування ЄСВ. Так, з’явився новий рядок 2.5, у якому зазначається додаткова база нарахування ЄСВ. У його підпорядкованих рядках додаткова база розшифровується за її видами залежно від роботодавця, а також окремо виділяється додаткова база для допомоги з ТВП та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Для відображення суми ЄСВ, нарахованої на таку додаткову базу, передбачено ще один новий рядок  — це рядок 3.5 таблиці 1.

Окрім того, збільшено кількість підпорядкованих рядків у рядках 6 та 7, які призначені для виправлення помилок. Тепер суми доходів, на які донараховується (доутримується) або зменшується зайво нарахований (утриманий) ЄСВ, розподіляються залежно від ставок, що застосовувалися при такому нарахуванні (утриманні), та від факту застосування коефіцієнту.

Таблиця 5 додатка 4 про прийнятих та звільнених працівників подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду були такі події (п. 8 розд. IV Порядку):

 • укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців) із застрахованою особою;
 • укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
 • особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо таких подій у звітному місяці не було, таблиця 5 не подається.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, про особу робиться два записи в таблиці 5:

 • із зазначенням дати припинення трудових відносин;
 • із зазначенням дати початку трудових відносин.

Зміни у таблиці 6 додатка 4 стосуються появи нових реквізитів. Графа 19 «Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» призначена для відображення зазначеної різниці, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Графа 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» аналогічна графі 19 попередньої форми таблиці 6 додатка 4 до Порядку формування та подання звіту, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454. У графі 21 «Сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату/дохід)» відображається сума ЄСВ, що нараховується з роботодавця. Тут наводиться сума ЄСВ з урахуванням тієї частини, що нараховується на базу, вказану у графі 19. Раніше цієї графи не було, і роботодавці не розподіляли суму нарахованого ЄСВ в розрізі працівників. Графа 24 «Ознака неповного робочого часу» не має аналогів у старій формі. Згідно з пунктом 9 розділу IV Порядку, ця ознака проставляється, якщо особа працює:

 • неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);
 • неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
 • поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль