Відповідальність за невідображення акцизного збору в чеку

15 червня 2015 18
Акцизний податок із ро¬здрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група

Відповідно до підпункту 3.5 Положення про форму та Зміст розрахункових до­кументів (далі — Положення) рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позна­чення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторю­ватися відповідно до кількості податко­вих груп, тобто не менше 6.

Тож акцизний податок із ро­здрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.

Згідно з пунктом 2.1 Положення у разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недо­тримання сфери призначення документ не є розрахунковим.

До суб’єктів господарювання, які здій­снюють розрахункові операції, за пору­шення вимог Закону України «Про засто­сування реєстраторів розрахункових опе­рацій у сфері торгівлі, громадського хар­чування та послуг» (далі — Закон) за рішенням відповід­них контролюючих органів застосову­ються фінансові санкції у таких розмірах.

У разі встановлення протягом кален­дарного року в ході перевірки факту нероздрукування відповідного розрахунко­вого документа, що підтверджує вико­нання розрахункової операції, або прове­дення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

  • вчинене вперше — 1 грн.;
  • вчинене вдруге — 100% варто­сті проданих з порушеннями, встановле­ними пунктом 1 статті 17 Закону, товарів (послуг);
  • за кожне наступне вчинене порушен­ня — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Також за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери пос­луг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідально­сті.

Відповідно до статті 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення до осіб, якi здійснюють розрахункові операції з по­рушенням встановленого Законом по­рядку проведення розрахунків, застосовується штраф у розмірі від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та до посадових осіб — від 5 до 10 неоподатковуваних мініму­мів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом ро­ку було піддано адміністративному стяг­ненню та такі ж порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 неоподатковуваних міні­мумів доходів громадян і на посадових осіб — від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль