Звітність платників у цьому році

23 червня 2015 20
Платник податків зобов’язаний подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, за кожен звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування

Податківці нагадують, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71) внесені зміни до порядку звітування платників податків.

Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів регламентується статтею 49 Податкового кодексу України (ПК).

З урахуванням, змін, внесених Законом № 71, платник податків зобов’язаний подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, за кожен звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню.

Платники податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за ставкою 0%  відповідно до пункту 154.6 ПК, подають контролюючим органам декларації (розрахунки) з податку на прибуток підприємств за спрощеною формою.

Крім того, платник податку на прибуток подає разом із відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації (п. 46.2 ПК).

ПК також визначено, що платники податку на прибуток — малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом із річною податковою декларацію річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період перевищують 20 млн грн., щоквартально надають до контролюючого органу декларацію на прибуток (п. 57.1 ПК).

Податковим (звітним) періодом для усіх інших платників податку на прибуток є календарний рік.

Якщо платник податку за підсумками першого кварталу отримує прибуток, а за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, то він має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний рік. Тобто у такому випадку ПК не передбачено права платника податку подавати декларацію з податку на прибуток за І квартал.

У складі річної податкової декларації з податку на прибуток платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступний 12-місячний період.

Згідно з пунктом 57.1 ПК податкова декларація з податку на прибуток, у тому числі розрахунок авансових внесків, за базовий звітний період рік подаються до 1 червня року, наступного за звітним роком (починаючи з податкової декларації за 2015 рік).  

Також відповідно до пункту 49.21 ПК платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, що підлягає ліцензуванню, зобов’язані за кожен встановлений ПК звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи проводили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Нагадаємо, що пунктом 49.3 ПК визначено, що податкова декларація подається платником за його вибором, якщо інше не передбачено ПК, в один із таких способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Законом № 71 внесені зміни й щодо надання звітності з податку на додану вартість. Податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі до контролюючого органу всіма платниками цього податку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (п. 49.4 ПК). У такий же спосіб, тобто в електронній формі, подають податкові декларації платники податків, що належать до великих та середніх платників.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль