Особливості виплати пенсій у разі постійного проживання за кордоном

30 червня 2015 38
Оновлено Інструкцію про порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні

Оновлено Інструкцію про порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні, затверджену постановою правління ПФУ від 23.04.1999 № 4-5.

Зокрема, переказування пенсій за кордон, в т. ч. по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або профзахворювання, у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання (ПМП) за кордон здійснюються на підставі законодавства України щодо виплати пенсій.

Переказування пенсій за кордон здійснює ПФУ через Державний експортно-імпортний банк України.

При цьому пенсії громадянам, які виїхали на ПМП з України до інших держав до 01.01.1992, переказуються в інвалюті в попередніх розмірах на підставі рішень, зазначених у пенсійних справах. Хоча й із можливістю перерахунку цих розмірів у разі зміни пенсійного законодавства України.

Переказування пенсій здійснюється з дня припинення їх виплати в Україні.

Нараховані ж суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за 3 роки до дня звернення за отриманням пенсії.

Виплата пенсій здійснюється поштовими переказами або платіжними дорученнями на підставі повідомлення відповідного органу з пенсійного забезпечення держави за новим місцем проживання особи. Але при зміні пенсіонером місця проживання ця виплата призупиняється до повідомлення ним своєї нової адреси.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль