Оприлюднено проект закону щодо спрощення процедур взяття/зняття з обліку платників податків і ЄСВ

8 липня 2015 31
На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України», а також аналіз впливу цього регуляторного акта

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України в рубриці «діяльність» → «регуляторна політика» → «проекти регуляторних актів» → «2015 рік» розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України» (далі — Проект), а також аналіз впливу цього регуляторного акта.

Проект розроблено з метою приведення положень Податкового кодексу України (ПК), Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (далі — Закон № 755) та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12.02.2015 № 191-VII.

 

1. Закон № 755 доповнено новою статтею 171, згідно із Законом № 191. Відповідно до цієї статті відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) про проведення реєстраційної дії передаються в день проведення такої дії до інформаційної системи ДФС. У день отримання ДФС відомостей про проведення реєстраційної дії до Єдиного державного реєстру передаються відомості з даними про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску, клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску тощо.

На сьогодні відомості з Єдиного державного реєстру надходять як і протягом робочого часу, так і після його завершення. Отримання відомостей з Єдиного державного реєстру після завершення робочого часу унеможливлює їх опрацювання органами ДФС у день їх отримання. У день отримання відомостей з Єдиного державного реєстру ДФС передає дані із зазначенням класу професійного ризику виробництва. Зазначені відомості отримуються від Фонду соціального страхування України в порядку взаємного обміну інформацією.

З огляду на зазначене Проектом вносяться зміни до ПК і Закону № 2464 та встановлюється, що органи ДФС забезпечують взяття на облік суб’єктів господарювання та надання відповідей до Єдиного державного реєстру з даними про взяття на облік із зазначенням класу професійного ризику виробництва у день отримання відомостей з Єдиного державного реєстру. Днем отримання контролюючими органами зазначених відомостей є день отримання відомостей (документів), якщо такі відомості (документи) отримані у операційний час цього дня або наступний операційний день, якщо такі відомості (документи) отримані після операційного часу. Тривалість операційного часу та операційного дня визначається в порядку, встановленому Міністерством юстиції України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової і митної політики.

 

2. Органи ДФС забезпечують облік суб’єктів господарювання і як платників податків, і як платників єдиного внеску, та у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) деякий час (до 1 місяця) суб’єкт господарювання може перебувати на обліку в різних органах ДФС як платник податків та платник єдиного внеску.

Проектом пропонується внести зміни до статті 171 Закону № 755 та встановити, що органи ДФС передають окремо дані про взяття на облік та орган ДФС, де платник перебуває на обліку як платник податків, та дані про взяття на облік та орган ДФС, де платник перебуває на обліку як платник єдиного внеску.

 

3. Також Проектом пропонується внести зміни до статті 24, 37 Закону № 755 та забезпечити одночасну державну реєстрацію створення юридичної особи і державну реєстрацію припинення юридичної особи у разі перетворення (зміни організаційної форми господарювання) та зруйнувати схему ліквідації юридичної особи без виконання зобов’язань перед кредиторами, у тому числі по податках і єдиному внеску. Через недосконалість Закону № 755 на сьогодні існують випадки проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті перетворення без реєстрації новоутвореної юридичної особи — правонаступника.

 

4. Для спрощення процедур реєстрації платників ПДВ Проектом пропонується скасувати обов’язок платника здійснювати перереєстрацію платником ПДВ у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) (зміни до пункту 183.15 статті 183 ПК).

 

5. Проектом усувається колізія між Законами № 755 та Законом № 2464 в частині дублювання функцій з адміністрування єдиного внеску. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406-VII (далі — Закон № 406) були внесені зміни до Закону № 2464, якими передано функцію адміністрування єдиного внеску з Пенсійного фонду України до ДФС. При цьому положення Закону № 755 щодо передачі даних про взяття на облік страхувальників із зазначенням їх класу професійного ризику виробництва не приведено у відповідність до норм Закону № 406.

 

6. Для того щоб спростити процедури зняття з обліку платників єдиного внеску Проектом пропонується внести зміни до статті 5 Закону № 2464, якими передбачається можливість прийняття керівником контролюючого органу рішення про непроведення перевірки платника у разі відсутності заборгованості зі сплати єдиного внеску та подання платником звіту за останній звітний період.

Зауваження та пропозиції до Проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань можна надсилати упродовж двох тижнів з дати оприлюднення Проекту на адресу розробника: поштову — 04655, м. Київ, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент реєстрації платників та електрону — oblik@sfs.gov.ua та до Державної регуляторної служби України — 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль