Платникам податку на прибуток, які виплачують дивіденди

17 лютого 2016 42
ДФС повідомила щодо розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів

Податківці нагадують, що подання декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік здійснюється за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 20.10.2015 № 897 (далі — Декларація № 897).

Порядок нарахування та сплати авансових внесків при виплаті дивідендів регламентовано пунктом 57.1-1  Податкового кодексу України (ПК).

При цьому підпунктом 57.1-1.2 ПК визначено порядок розрахунку авансового внеску з дивідендів, а підпунктом 57.1-1.3 ПК передбачено випадки, у яких авансовий внесок при виплаті дивідендів не справляється.

Для розрахунку авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) передбачено додаток АВ до рядка 20 АВ Декларації № 897.

У рядку 1 додатка АВ відображається загальна сума виплачених у звітному (податковому) періоді дивідендів (прирівняних до них платежів).

У рядках 1.1-1.5 додатка АВ зазначається інформація про суми дивідендів (прирівняних до них платежів), виплачених окремим категоріям власників корпоративних прав та окремими категоріями емітентів корпоративних прав, а саме:

  • фізичним особам (рядок 1.1);
  • інститутом спільного інвестування (рядок 1.2);
  • платникам податку, прибуток яких звільнений від оподаткування відповідно до положень ПК, — у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у періоді, за який виплачуються дивіденди (рядок 1.3);
  • материнською компанією (рядок 1.4);
  • частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями (рядок 1.5).

Звертаємо увагу, що наведений у рядках 1.1-1.5 додатка АВ перелік сум виплачених дивідендів не є виключним переліком всіх виплачених сум дивідендів (прирівняних до них платежів). Тому значення показника, відображеного у рядку 1 додатка АВ може відрізнятися від суми рядків 1.1-1.5 додатка АВ.

Підпунктом 57.1-1.2 ПК визначено, що авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене.

У рядку 2 додатка АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль