Робоча ситуація дня: Визначаємо розрахунковий період новоприйнятій працівниці для оплати декретних

17 липня 2015 17
Працівниця влаштувалася на роботу 06.05.2015. У середині серпня 2015 року вона йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Який розрахунковий період буде при обчисленні суми допомоги по вагітності та пологах? Чи потрібно застосовувати обмеження розміру допомоги, якщо працівниця не відпрацювала на підприємстві 12 місяців?
ПРОБЛЕМА
Працівниця влаштувалася на роботу 06.05.2015. У середині серпня 2015 року вона йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Який розрахунковий період буде при обчисленні суми допомоги по вагітності та пологах? Чи потрібно застосовувати обмеження розміру допомоги, якщо працівниця не відпрацювала на підприємстві 12 місяців?
РІШЕННЯ
До страхових випадків, які настали з 04.07.2015, потрібно застосовувати нові правила нарахування допомоги по вагітності та пологах.
Для обчислення середньої зарплати для призначення допомоги по вагітності та пологах розрахунковим періодом є останні 12 календарних місяців перебування працівника у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім місцем роботи, що передують місяцю настання страхового випадку (п. 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).


Детальніше про це читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль